TRANSFERY

Oficjalnie: Diego Santos Carioca dołączył do Jagiellonii Białystok


15 MARCA 2022, 21:57


DIEGO SANTOS CARIOCA
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
FC KOLOS KOVALIVKA
POLSKA
TRANSFERYNowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok został Diego Santos Carioca. Brazylijczyk związał się z Żółto-Czerwonymi umową do końca tego sezonu. Będzie występował z numerem "15" na koszulce.

Diego Santos Carioca to 24-letni brazylijski piłkarz, występujący na pozycji skrzydłowego. Urodzony 6 lutego 1998 roku zawodnik jest wychowankiem Clube Esportivo Aimore. W ojczyźnie mierzący 177 cm gracz bronił także barw Gremio Porto Alegre oraz Clube Esportivo Lajeadense.

W lipcu 2019 roku po raz pierwszy w zawodowej karierze opuścił Brazylię. Związał się umową z występującym w białoruskiej ekstraklasie FK Witebsk. Formalnie zawodnikiem tego zespołu był przez dwa lata, ale w praktyce spędził tam półtora roku, a to ze względu na kilkumiesięczne wypożyczenie do Szachtiora Soligorsk jesienią 2020 roku. Podczas pobytu na Białorusi uzbierał łącznie 57 występów w Wyszejszaja Liha (53 dla FK Witebsk oraz 4 dla Szachtiora), w których zdobył 7 bramek i zanotował 11 asyst. Do tego bilansu dorzucił pięć spotkań w Pucharze Białorusi (2 gole i 1 asysta). Z nim w składzie FK Witebsk kończyło zmagania na miejscach 13. oraz 12. (odpowiednio sezon 2019 i 2020). Może się pochwalić tytułem mistrza Białorusi z sezonu 2020. Końcowy triumf w tamtej kampanii białoruskiej elity piłkarskiej należał do wspomnianego już Szachtiora Soligorsk, w barwach którego jesienią 2020 roku nowy zawodnik Dumy Podlasia wystąpił czterokrotnie.

Przed startem sezonu 2021/2022 wychowanek Clube Esportivo Aimore przeniósł się na Ukrainę, gdzie podpisał kontrakt z rywalizującym w tamtejszej ekstraklasie Kołosem Kowaliwka. Barw tego zespołu Diego Santos Carioca bronił od 21 lipca poprzedniego roku do momentu przerwania rozgrywek za naszą wschodnią granicą, co było związane z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę. Do tej chwili Kołos zajmował 8. miejsce w tabeli (24 punkty), ze stratą 16 oczek do strefy medalowej. Nowy gracz Jagi rozegrał w tym sezonie 11 spotkań w Premier Liha, w których zdobył 1 bramkę. Ze swoim klubem rywalizował również w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy, w których Kołos odpadł w III rundzie po dwumeczu z kazachskim Szachtiorem Karaganda.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nowinki transferowe (@nowinki_transferowe)

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: jagiellonia.pl | Fot. Jagiellonia Białystok


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI