TRANSFERY

Oficjalnie: Patryk Lipski zawodnikiem Widzewa Łódź


03 MARCA 2022, 15:55


PATRYK LIPSKI
RTS WIDZEW ŁÓDŹ
PIAST GLIWICE
FORTUNA 1 LIGA
EKSTRAKLASA
TRANSFERYKolejny zawodnik dołączył do pierwszego zespołu Widzewa. Kontrakt z klubem z alei Piłsudskiego podpisał pomocnik Patryk Lipski.

27-letni piłkarz przez ostatnie półtora roku występował w Piaście Gliwice, z którym teraz rozwiązał umowę. W zespole z Górnego Śląska Patryk Lipski zaliczył 38 występów w Ekstraklasie, podczas których zdobył jedną bramkę. Wcześniej ten ofensywny pomocnik grał w Lechii Gdańsk oraz Ruchu Chorzów. Z gdańską drużyną w 2019 roku sięgnął po Puchar Polski, grając w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ogółem nowy zawodnik Widzewa rozegrał w Ekstraklasie 163 mecze i strzelił 18 goli. Ponadto w barwach Lechii oraz Piasta zanotował występy w kwalifikacjach do Ligi Europy, w których zdobywał bramki w spotkaniach z duńskim Brøndby IF oraz białoruskim Dynamo Mińsk.

Patryk Lipsk pomyślnie przeszedł testy medyczne i związał się z Widzewem Łódź kontraktem na okres półtora roku. - Miło mi, że mogę tutaj być. Kontakt ze strony Widzewa był już od jakiegoś czasu i czułem, że działaczom łódzkiego klubu zależało bym dołączył do zespołu. To zaważyło na tym, że zdecydowałem się na taki ruch. Liczę na to, że zejście szczebel niżej będzie tylko chwilowe i niedługo będziemy mogli się cieszyć z awansu do Ekstraklasy - powiedział Patryk Lipski.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: widzew.com | Fot. RTS Widzew Łódź


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI