TRANSFERY

Oficjalnie: Jagiellonia Białystok przedstawiła Narka Grigoryana


01 MARCA 2022, 17:14


NAREK GRIGORYAN
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
FC URARTU EREWAN
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYNowym piłkarzem Jagiellonii Białystok został 20-letni prawoskrzydłowy - Narek Grigorjan. Zawodnik z Armenii dołączył do podlaskiego klubu na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Będzie grał z numerem "18".

Narek Grigorjan pierwsze kroki w karierze zawodniczej stawiał w Urartu Erywań. Występował w drużynach młodzieżowych, a później w rezerwach, zdobywając w sezonach 2017/18 oraz 2018/19 trzy bramki i notując sześć asyst na zapleczu ormiańskiej ekstraklasy. Przed kampanią 2019/20 został wypożyczony do lokalnego rywala z drugiego poziomu rozgrywkowego macierzystego kraju - BKMA Erywań. W ciągu dwóch lat był wyróżniającą się postacią tamtejszej ligi, strzelając aż 21 goli i dokładając do dorobku aż 26 ostatnich podań.

Sezon 2021/22 po powrocie z wypożyczenia dwudziestolatek rozpoczął w Urartu. Wystąpił w 18 meczach ormiańskiej ekstraklasy, zdobył cztery bramki i zanotował asystę. Od kilku lat jest podporą oraz kapitanem młodzieżowych reprezentacji Armenii. Zaliczył również dwa występy w seniorskiej kadrze. Utalentowany skrzydłowy jest jedną z największych nadziei ormiańskiego futbolu.

Następnym przystankiem w karierze Narka jest Jagiellonia Białystok. - Grał tu mój trener (Robert Arzumanyan) i wiem, że Jagiellonia to dobry klub. Bardzo chciałem tutaj trafić i grać dla tej drużyny, w tej lidze. Liczę na to, że wspólnie wygramy wiele spotkań - powiedział Narek Grigorjan tuż po podpisaniu kontraktu z Jagiellonią.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: jagiellonia.pl | Fot. Jagiellonia Białystok


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI