TRANSFERY

Oficjalnie: Arka Gdynia sięga po Mateusza Kuzimskiego


27 LUTY 2022, 14:12


MATEUSZ KUZIMSKI
ARKA GDYNIA
WARTA POZNAŃ
FORTUNA 1 LIGA
EKSTRAKLASA
TRANSFERYNapastnik Mateusz Kuzimski podpisał półtoraroczny kontrakt z Arką. Do Gdyni przenosi się na zasadzie transferu definitywnego (za darmo) z Warty Poznań.

Urodzony w Tczewie 30-letni zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w lokalnych drużynach: Unii oraz Wiśle. W kampanii 2010/2011 zaliczył epizod w Arce. Wówczas, mając 19 lat, rozegrał dwa spotkania w Młodej Ekstraklasie - przeciwko Legii Warszawa i Śląskowi Wrocław. W obu strzelił po jednym golu. W latach 2014-2015 grał na Wyspach: dla Cambridge City FC oraz Histon FC. Wiosną 2015 roku wrócił do Polski - w Gdyni parafował umowę z Bałtykiem. Do 2020 roku jego piłkarska kariera toczyła się na Pomorzu. Był piłkarzem Gryfa Wejherowo, Bytovii Bytów i Chojniczanki Chojnice.

- O jego pozyskanie staraliśmy się od początku zimowego okresu przygotowawczego - mówi prezes Arki Gdynia, Michał Kołakowski. - To zawodnik z dużym doświadczeniem i umiejętnościami. Udowodnił to swoją grą w poprzednich sezonach. Wierzę, że pomoże nam już na wiosnę. Tym bardziej cieszy nas fakt, że sam Mateusz bardzo chciał dołączyć do Arki, co tylko zwiastuje udaną współpracę - dodaje prezes Żółto-Niebieskich, Michał Kołakowski.

Latem 2020 roku nowy piłkarz Arki Gdynia związał się z Wartą Poznań i zadebiutował w Ekstraklasie - był to debiut bardzo udany. Łącznie w 32 meczach (razem z Pucharem Polski) zdobył 10 bramek i zapisał 5 asyst. W obecnych rozgrywkach do statystyk dorzucił jedno trafienie. Z powodzeniem może występować jako ofensywny pomocnik oraz skrzydłowy.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: arka.gdynia.pl | Fot. Arka Gdynia


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI