TRANSFERY

Oficjalnie: Yigit Emre Celtik przeprowadza się do Podbeskidzia Bielsko-Biała


20 LUTY 2022, 14:31


YIGIT EMRE CELTIK
PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA
FORTUNA SITTARD
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYKapitan młodzieżowej reprezentacji Turcji, wyróżniony w prestiżowym rankingu talentów "The Guardian", zagra w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Emre Celtik to 18-letni środkowy pomocnik, którego kariera rozwija się w błyskawicznym tempie. Jako 17-latek zadebiutował w seniorskim zespole Altinordu Izmir grającym w tureckiej drugiej lidze. Już rok później sięgnęła po niego Fortuna Sittard, w której zadebiutował w grudniu w pucharowym meczu z PSV Eindhoven.

W młodzieżowej reprezentacji kraju występował we wszystkich kolejnych grupach wiekowych, od kadry do lat 15. Obecnie gra w kadrze U-19, której jest kapitanem, rozegrał w niej 9 spotkań i zdobył 3 bramki. Jest środkowym pomocnikiem, ale występował również jako lewy napastnik. W 2020 roku znalazł się w zestawieniu "Next Generation" tworzonym przez brytyjski dziennik "The Guardian", przedstawiającym corocznie 60 najzdolniejszych młodych zawodników z całego świata, w którym porównano jego styl gry do Edena Hazarda.

Do Podbeskidzia Emre Celtik będzie wypożyczony do końca sezonu, w umowie zawarta jest opcja przedłużenia wypożyczenia o rok, jak również możliwość wykupienia zawodnika przez bielski klub. Emre dołączył już do drużyny na zgrupowaniu i rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej z Góralami.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: tspodbeskidzie.pl | Fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI