TRANSFERY

Oficjalnie: Ruch Chorzów sięgnął po Vanję Markovicia


19 LUTY 2022, 14:00


VANJA MARKOVIĆ
RUCH CHORZÓW
KORONA KIELCE
II LIGA
POLSKA
SERBIA
TRANSFERYNiebiescy prezentują kolejne zimowe wzmocnienie. Nowym zawodnikiem Ruchu został Serb Vanja Marković. 27-letni pomocnik związał się z drugoligowym klubem umową obowiązującą do końca sezonu z opcją przedłużenia o dwa lata.

- Cieszę się, że wracam do Polski. Kocham ten kraj, dobrze się w nim czuję i chciałem znów tutaj grać. Zdaję sobie sprawę, jakim klubem jest Ruch. Grałem przeciwko niemu jeszcze w Ekstraklasie. Ruch zasługuje na to, by tam wrócić. Cel na ten sezon jest sprecyzowany. Zrobię wszystko, by pomóc drużynie w jego realizacji, a przy okazji przypomnieć o sobie w Polsce - mówi nowy nabytek Niebieskich.

Vanja Marković urodził się 20 czerwca 1994 roku w Belgradzie. Piłkarskie szlify zdobywał w ojczyźnie, w FK Zemun i Partizanie Belgrad, a także w Holandii - w VVV-Venlo. W latach 2013-2017 był zawodnikiem Korony Kielce i w jej barwach zanotował 67 występów na boiskach Ekstraklasy. Później grał w Macedonii, Portugalii, na Węgrzech, w Gruzji oraz Bośni. Jesień spędził w indonezyjskim klubie Persiraja Banda Aceh, dla którego rozegrał 17 ligowych spotkań.

Wcześniej szeregi trzeciej drużyny drugiej ligi wzmocnili już między innymi Jakub Malec (wypożyczenie z Lecha Poznań) oraz Paweł Żuk (szkolił się w akademii Evertonu).

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: ruchchorzow.com.pl | Fot. Ruch Chorzów


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI