TRANSFERY

Oficjalnie: Gerson Guimaraes wrócił do Górnika Łęczna


18 LUTY 2022, 19:58


GERSON GUIMARAES
GÓRNIK ŁĘCZNA
LECHIA GDAŃSK
RAPID WIEDEŃ
BRAZYLIA
TRANSFERYBrazylijczyk Gerson Guimarães (ostatnio trzecioligowa japońska Kagoshima United) po raz kolejny będzie reprezentował Górnika Łęczna. Środkowy obrońca związał się z ekstraklasowym klubem 1,5 rocznym kontraktem.

30-latek po raz pierwszy trafił do Górnika w sierpniu 2016 roku. W tym czasie wystąpił w zielono-czarnych barwach 24 razy, zdobywając przy tym jedną bramkę, w meczu 36. kolejki Ekstraklasy przeciwko Zagłębiu Lubin. W swojej karierze reprezentował takie kluby jak Lechia Gdańsk, Rapid Wiedeń czy Ferencvaros.

- Zawodnik przebywający z nami już od pierwszego dnia obozu w Turcji, czyli 17 stycznia. Testowaliśmy go przez miesiąc czasu. Podjęliśmy decyzję, że w tym momencie, w jakim jesteśmy, potrzebujemy zawodników w tylnych formacjach. Jego forma fizyczna z dnia na dzień coraz lepiej wygląda. Podjęliśmy decyzję, żeby podpisać kontrakt i dać mu szansę - my jako klub - jemu i on nam. Gersona znamy, wiemy, co potrafi. Wiemy że trochę czasu potrzebował, żeby dojść do pewnej formy i mam nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze, żeby do tej stu procentowej dyspozycji doszedł - powiedział dyrektor sportowy Górnika Łęczna, Veljko Nikitović.

- Gerson pokazał nam przez ten miesiąc, że bardzo mu zależy, żeby tu być. Dużo wyrzeczeń z jego strony, z wielu rzeczy zrezygnował. Dlatego miejmy nadzieję, że ta historia będzie pozytywnie zakończona, tak jak historia Śpiączki, Leo, innych zawodników, którzy w pewnych momentach wracali tutaj, dawali sobie radę i pomagali klubowi - dodał Nikitović.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: gornik.leczna.pl | Fot. Górnik Łęczna


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI