TRANSFERY

Oficjalnie: Warta Poznań sięga po Miguela Luisa


10 LUTY 2022, 22:24


MIGUEL LUIS
WARTA POZNAŃ
RAKÓW CZĘSTOCHOWA
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYBlisko 23-letni pomocnik, były młodzieżowy reprezentant Portugalii, Miguel Luis, podpisał kontrakt z Zielonymi i został wypożyczony z Rakowa Częstochowa do końca czerwca 2022 roku.

Nowy zawodnik Warty Poznań pochodzi z Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Obecnie blisko 150-tysięczne miasto jest najważniejszym ośrodkiem życia akademickiego w kraju. Miguel Luis jest wychowankiem klubu Academica Coimbra, ale już jako 10-latek trafił do Sportingu Lizbona, w którym występował na wszystkich szczeblach piłki juniorskiej, drugiej drużynie, a w sezonie 2018/2019 zadebiutował w pierwszym zespole. W barwach Sportingu rozegrał 15 spotkań - w tamtejszej ekstraklasie, a także w Pucharze Portugalii i Pucharze Ligi. Jest zdobywcą obu tych trofeów. Ma również na koncie mecze w młodzieżowej Lidze Mistrzów oraz 6 gier i 1 bramkę w Lidze Europejskiej.

W październiku 2020 roku zmienił klub z Lizbony na Vitorię Guimaraes, w której zaliczył 21 oficjalnych spotkań. W sumie w barwach Vitorii oraz Sportingu, Miguel Luis rozegrał 28 meczów i strzelił w nich jednego gola. Ponadto, już w wieku 15 lat zaczął zbierać międzynarodowe doświadczenie w młodzieżowej reprezentacji kraju. W zespołach U-15, U-16, U-17, U-19, U-20 oraz U-21 uzbierał imponującą liczbę 73 występów i 11 zdobytych bramek. Ma w dorobku mistrzostwo Europy w kategorii do lat 17 z 2016 roku, wicemistrzostwo do lat 19 wywalczone rok później oraz mistrzostwo do lat 19 z 2018 roku.

Portugalczyk od sierpnia ubiegłego roku jest graczem Rakowa Częstochowa po transferze z Vitorii Guimaraes. W klubie spod Jasnej Góry zadebiutował w meczu przeciwko Warcie Poznań i był to jego jedyny występ w tej kampanii. Teraz Miguel Luis jest już w stolicy Wielkopolski, podpisał kontrakt do końca czerwca tego roku i został wypożyczony z Rakowa - podobnie jak Daniel Szelągowski oraz Jordan Courtney-Perkins. Miguel Luis ma też za sobą swój pierwszy trening z zespołem trenera Dawida Szulczka.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wartapoznan.pl | Fot. Warta Poznań


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI