TRANSFERY

Oficjalnie: Warta Poznań pozyskuje Jordana Courtneya-Perkinsa


06 LUTY 2022, 19:03


JORDAN COURTNEY-PERKINS
WARTA POZNAŃ
RAKÓW CZĘSTOCHOWA
POLSKA
TRANSFERYMłodzieżowy reprezentant Australii, 19-letni środkowy obrońca Jordan Courtney-Perkins podpisał kontrakt z Wartą Poznań i został wypożyczony do końca sezonu z Rakowa Częstochowa.

Jordan Courtney-Perkins w listopadzie skończy 20 lat, pochodzi z Brisbane (2,6-milionowego miasta w zachodniej Australii). Jest wychowankiem drużyny Brisbane Roar, w barwach której zaliczył 16 występów w rozgrywkach A-League, czyli australijskiej ekstraklasy. Jest też członkiem kadry młodzieżowej swojego kraju, wcześniej był powoływany również do zespołów U-16 oraz U-17.

Od lipca ubiegłego roku Jordan Courtney-Perkins jest piłkarzem Rakowa Częstochowa (zagrał jesienią w trzech meczach dla wicemistrzów Polski) i to z tego klubu został wypożyczony do Warty Poznań. Umowa obowiązuje do końca bieżącego sezonu. - Jestem szczęśliwy, że trafiłem do Warty Poznań. Uważam, że to dla mnie dobra okazja, żeby powalczyć o więcej okazji do gry. Chcę skorzystać na tym wypożyczeniu, rozwinąć się jako zawodnik, bo bardzo potrzebuję zbierać kolejne doświadczenia. Najważniejsze jest jednak to, żeby pomóc klubowi w osiągnięciu celu i zrobię, co w mojej mocy, żeby tak się stało. Wierzę w to, że w każdej kolejce będziemy walczyć o to, żeby uzbierać tak dużo punktów, ile tylko się da - mówi Jordan Courtney-Perkins.

19-letni stoper jest drugim piłkarzem, który tej zimy został wypożyczony do Warty Poznań z Rakowa Częstochowa - szlak w styczniu przetarł już pomocnik Daniel Szelągowski. Ponadto w przerwie między rozgrywkami do poznańskiego zespołu dołączyli także pomocnicy - Niilo Maenpaa (transfer definitywny z IFK Mariehamn), Miłosz Szczepański (wypożyczenie z Lechii Gdańsk) i wychowanek Warty, Kajetan Szmyt (powrót z wypożyczenia do Górnika Polkowice). Nowy defensor Zielonych ma 189 cm wzrostu, waży 84 kg. Będzie nosił koszulkę z numerem "20" na plecach.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wartapoznan.pl | Fot. Warta Poznań


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI