TRANSFERY

Oficjalnie: Adam Danch nabytkiem LKS-u Goczałkowice-Zdrój


05 LUTY 2022, 16:11


ADAM DANCH
LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ
ARKA GDYNIA
GÓRNIK ZABRZE
POLSKA
TRANSFERYAdam Danch, dwukrotny reprezentant Polski oraz wieloletni ekstraklasowicz, w zimowym okienku transferowym na zasadzie wolnego transferu dołącza do LKS-u Goczałkowice-Zdrój.

Nowy stoper trzecioligowego klubu jest wychowankiem Wawelu Wirek, ale większą część swojej piłkarskiej kariery spędził w Zabrzu. Najpierw w Gwarku, a później w Górniku, gdzie ogrywał się w juniorskim i seniorskim zespole. Na swoim koncie w barwach Trójkolorowych ma 222 rozegrane mecze na najwyższym poziomie rozrywkowym w Polsce. W trakcie 13 sezonów spędzonych w Zabrzu, Danch strzelił 9 bramek, a także zaliczył udane występy w Pucharze Polski.

W kampanii 2017/2018 Adam przeniósł się do - wtedy występującej na poziomie Ekstraklasy - Arki Gdynia. Tam zagrał łącznie w 57 spotkaniach. W trwającym sezonie obrońca spędził na pierwszoligowych boiskach 100 minut. Danch w swoim piłkarskim CV ma również występy w reprezentacji Polski do lat 20, 21 oraz dwa rozegrane mecze w seniorskiej reprezentacji, w trakcie których miał okazję grać z takimi nazwiskami jak Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik, Artur Jędrzejczyk czy także Paweł Wszołek.

Wcześniej szeregi trzecioligowej ekipy, która jest liderem tabeli w swojej grupie, zasilił też Krzysztof Kiklaisz z Górnika Zabrze.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: LKS Goczałkowice-Zdrój | Fot. LKS Goczałkowice-Zdrój


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI