TRANSFERY

Oficjalnie: Zagłębie Sosnowiec ogłosiło powrót Vamary Sanogo


04 LUTY 2022, 22:13


VAMARA SANOGO
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
GÓRNIK ZABRZE
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYDoskonale znany na Kresowej Vamara Sanogo został piłkarzem Zagłębia. Popularny Vams rozwiązał kontrakt z Górnikiem Zabrze za porozumieniem stron i związał się z pierwszoligowym klubem 1,5-roczną umową.

- Bardzo się cieszę, że mogłem wrócić do Zagłębia. Zrobię wszystko, by pomóc klubowi w realizacji celów sportowych. Tutaj zawsze się dobrze czułem i mogłem liczyć na wsparcie kibiców - stwierdził francuski piłkarz iworyjskiego pochodzenia występujący na pozycji środkowego napastnika.

Dla Vamary to trzecia przygoda z Zagłębiem Sosnowiec, gdzie zawsze był lubiany przez kibiców i strzelał sporo bramek. Ogólnie w polskiej ekstraklasie piłkarz rozegrał łącznie 39 spotkań, w których zdobył 12 bramek.

Jeśli chodzi o statystyki w Zagłębiu Sosnowiec, to w trakcie trzech sezonów (2016/2017, 2017/2018 oraz 2018/2019) Vams zagrał 69 meczów i zapisał na koncie 21 goli. Jesienią ubiegłego roku był zawodnikiem Górnika Zabrze, do którego przeniósł się z Dinamo Batumi (Gruzja). W barwach Górnika rozegrał 10 spotkań (razem z Pucharem Polski) i strzelił jedną bramkę.

26-letni francuski atakujący ma za sobą także nieudaną przygodę w Legii Warszawa, gdzie między innymi z powodu urazów opuścił większość meczów.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: zaglebie.eu | Fot. Zagłębie Sosnowiec


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI