TRANSFERY

Oficjalnie: Dele Alli dołącza do Evertonu


01 LUTY 2022, 09:05


DELE ALLI
EVERTON FC
TOTTENHAM HOTSPUR FC
SPURS
PREMIER LEAGUE
ANGLIA
TRANSFERY25-latek tym samym kończy swoją wieloletnią przygodę z Tottenhamem Hotspur, w którym z biegiem czasu przestał odgrywać ważną rolę.

Everton FC poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o pozyskaniu na zasadzie (początkowo) darmowego transferu ofensywnego pomocnika, 37-krotnego reprezentanta Anglii, Dele Allego. Jeżeli zawodnik rozegra 20 meczów, to Spurs otrzymają 12 mln euro, a kolejne 25-45 mln euro może wpłynąć na konto Tottenhamu Hotspur, w zależności do osiągnięć klubu oraz piłkarza. Playmaker podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku. Tym samym po niemal siedmiu latach opuszcza on na stałe szeregi Kogutów.

Niegdyś świetnie zapowiadający się gracz od dłuższego czasu nie prezentuje formy, którą imponował w ciągu pierwszych lat w Londynie. Od sezonu 2018/2019, który był jeszcze dosyć udany dla Anglika, zaczął on stopniowo tracić swój dryg i przygasać. To doprowadziło do tego, że mierzący 188 centymetrów wzrostu zawodnik stał się rezerwowym.

Dele Alli jest wychowankiem ekipy MK Dons, którą opuścił za 6,63 mln euro. W ciągu całej swojej przygody dla Kogutów zagrał w 269 spotkaniach, w których zdobył 67 bramek i zanotował 61 asyst. W trwającej kampanii na boisko wybiegł 18-krotnie. Strzelił dwa gole oraz dołożył do tego jedną asystę. Wyceniany jest obecnie na 25 milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: evertonfc.com | Fot. Everton FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI