TRANSFERY

Oficjalnie: Kamil Wilczek napastnikiem Piasta Gliwice


31 STYCZNIA 2022, 18:51


KAMIL WILCZEK
PIAST GLIWICE
FC KOPENHAGA
BROENDBY IF
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYPiast poinformował, że nowym-starym zawodnikiem gliwickiego klubu został Kamil Wilczek. 34-latek podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2024 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

Kamil Wilczek jest doskonale znany w Gliwicach. W barwach Piasta zanotował do tej pory 110 meczów, w któych zdobył 36 bramek oraz zaliczył 9 asyst. Pierwsze kroki jako zawodnik stawiał w miejscu urodzenia, czyli w drużynie WSP Wodzisław, a następnie bronił barw Silesii Lubomia, by później przenieść się do Hiszpanii do klubu UD Horadada. Po roku skuteczny piłkarz powrócił do Polski, by strzelać gole dla GKS-u Jastrzębie.

W 2009 roku po raz pierwszy parafował umowę z Piastem. Rok później trafił do Zagłębia Lubin, by po trzech latach znów wrócić do Gliwic. Po bardzo udanym sezonie, w którym z dorobkiem 20 bramek zdobył tytuł króla strzelców Ekstraklasy, opuścił Okrzei, by spróbować swoich sił we włoskim Carpi FC 1909. Największe sukcesy świętował jednak w Danii grając dla Brøndby IF, zdobywając 92 gole w 163 spotkaniach. 14 goli strzelił również dla FC Kopenhaga. Snajper występował także w lidze tureckiej w zespole Göztepe SK.

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego transferu. Moja sytuacja w ostatnim czasie nie była najłatwiejsza, dlatego cieszę się z możliwości powrotu i podpisania umowy z Piastem - powiedział Kamil Wilczek po parafowaniu kontraktu.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: piast-gliwice.eu | Fot. Piast Gliwice


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI