TRANSFERY

Oficjalnie: Newcastle United kupiło Bruno Guimaraesa


30 STYCZNIA 2022, 17:21


BRUNO GUIMARAES
NEWCASTLE UNITED FC
OLYMPIQUE LYON
ANGLIA
BRAZYLIA
TRANSFERYWłodarze Srok nie zamierzali oszczędzać na 24-letnim zawodniku.

Newcastle United za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowało o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Bruno Guimarãesa z Olympique'u Lyon. Defensywny pomocnik po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do czerwca 2026 roku.

Kwota tej transakcji razem z bonusami wyniesie około 50 milionów euro (rekord zakupowy The Magpies) plus dodatkowo francuski klub zapewnił sobie 20% od ceny następnej sprzedaży piłkarza. Trzykrotny reprezentant Brazylii, który jest mistrzem olimpijskim, występował w barwach zespołu popularnych Les Gones od stycznia 2020 roku, kiedy to trafił na Parc OL za 20 milionów euro z Athletico Paranaense. Wcześniej grał jeszcze dla rodzimego Grêmio Osasco Audax.

Bruno Guimarães w 25 spotkaniach obecnego sezonu zaliczył 6 ostatnich podań. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 30 milionów euro. Newcastle United tym samym dokonało trzeciego zimowego wzmocnienia po Kieranie Trippierze, a także Chrisie Woodzie.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: nufc.co.uk | Fot. Newcastle United


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI