TRANSFERY

Oficjalnie: Adama Traore powrócił do FC Barcelony


29 STYCZNIA 2022, 20:02


ADAMA TRAORE
FC BARCELONA
WOLVERHAMPTON WANDERERS FC
PREMIER LEAGUE
TRANSFERY26-latek być może wkomponuje się w obecne realia Dumy Katalonii i zakotwiczy tam na dłużej.

FC Barcelona za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz klubowej strony internetowej oficjalnie poinformowała o pozyskaniu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją wykupu za około 30 milionów euro z Wolverhampton Wanderers hiszpańskiego skrzydłowego, Adamy Traore. Piłkarz uzgodnił także warunki ewentualnej pięcioletniej umowy, która weszłaby w życie, w przypadku chęci przedłużenia współpracy z atakującym. Oznacza to tym samym powrót na Camp Nou słynącego z potężnej sylwetki i niebagatelnej szybkości zawodnika po niecałych siedmiu latach.

Adama Traore stolicę Katalonii opuścił w lipcu 2015 roku na rzecz Aston Villi za kwotę 10 milionów euro. Jednak już po jednym przeciętnym sezonie za niewiele ponad 8 milionów euro wykupiony został przez Middlesbrough FC, gdzie prezentował się naprawdę świetnie. To skłoniło popularnych The Wolves do zakupu Hiszpana latem 2018 roku za 20 milionów euro.

W obecnej kampanii gracz niestety przeżywa swego rodzaju kryzys i w 23 spotkaniach wszystkich rozgrywek strzelił zaledwie jednego gola. Portal "Transfermarkt" wycenia 8-krotnego reprezentanta La Furia Roja na mniej więcej 28 milionów euro.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nowinki transferowe (@nowinki_transferowe)

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: fcbarcelona.com | Fot. FC Barcelona


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI