TRANSFERY

Oficjalnie: Filip Borowski wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec


28 STYCZNIA 2022, 19:31


FILIP BOROWSKI
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
LECH POZNAŃ
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYFilip Borowski został nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Defensor dołączył do pierwszoligowego klubu na zasadzie 1,5-rocznego wypożyczenia.

Borowski to nominalny prawy obrońca, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Chemiku Bydgoszcz. Po rocznej grze w Zawiszy Bydgoszcz dołączył do akademii Lecha Poznań, a 8 sierpnia 2020 roku zadebiutował w meczu rezerw Kolejorza. Jego dobre występy zaowocowały włączeniem do pierwszego zespołu. W jedynce Lecha zadebiutował w listopadzie 2020 roku w spotkaniu przeciwko Zniczowi Pruszków (Fortuna Puchar Polski).

Nowy piłkarz Zagłębia rozegrał w barwach Lecha Poznań 56 meczów - 2 (Fortuna Puchar Polski), 32 (druga liga) oraz 19 (Centralna Liga Juniorów). 18-latek ma w swoim CV występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski: U-16, U-17 i U-19.

- Cieszę się, że dołączyłem do Zagłębia. Przyjechałem zebrać cenne doświadczenie na szczeblu centralnym - pierwszoligowym. Mam nadzieję, że przyczynie się do poprawy miejsca w ligowej tabeli - powiedział Filip po parafowaniu umowy.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: zaglebie.eu | Fot. Zagłębie Sosnowiec


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI