TRANSFERY

Oficjalnie: MKS Chojniczanka Chojnice zaprezentowała Daniela Ściślaka


28 STYCZNIA 2022, 17:25


DANIEL ŚCIŚLAK
MKS CHOJNICZANKA CHOJNICE
GÓRNIK ZABRZE
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYDaniel Ściślak to nowy zawodnik Chojniczanki Chojnice. 21-latek został wypożyczony do końca bieżącego sezonu z Górnika Zabrze. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem "10" na koszulce.

Nowy piłkarz Chojniczanki jest nominalnym środkowym pomocnikiem. Pierwszym klubem Daniela był MOSiR Jastrzębie-Zdrój. Następnie trafił do Jaroty Jarocin, a w sezonie 2013/14 przeszedł do akademii Lecha Poznań. W 2014 roku wrócił do swojego pierwszego klubu, a dwa lata później przeniósł się do Górnika Zabrze. W zespole 14-krotnego mistrza Polski najpierw grał w drużynie Centralnej Ligi Juniorów, następnie w rezerwach, aż w kampanii 2019/20 został włączony do pierwszej drużyny Górnika. Przez dwa sezony rozegrał 42 mecze w Ekstraklasie, w których zdobył 1 bramkę. Latem ubiegłego roku został wypożyczony z Górnika do klubu z najwyższej ligi na Słowacji - FK Pohronie. W tamtejszej Fortuna Lidze zagrał w 13 spotkaniach. Daniel to także młodzieżowy reprezentant Polski.

- Osobiście jestem bardzo zadowolony, że udało się nam przekonać Daniela do naszego projektu. Nie było to łatwe zadanie, ale najważniejsze, że jest z nami i nie będę ukrywał, że wiążę z jego pozyskaniem spore nadzieję. Poza tym, że jest to gracz o bardzo wysokim potencjale z doświadczeniem ekstraklasowym, to w dodatku jest młodym i perspektywicznym zawodnikiem. Pasuje nam także pod względem charakteru, gdyż jest bardzo pozytywnym człowiekiem. Jako ciekawostkę dodam, że z Danielem rozmawiałem już latem, ale wówczas wybrał słowacką ekstraklasę - mówi dyrektor sportowy Chojniczanki, Dawid Frąckowiak.

Ściślak jest z drugoligowym zespołem na obozie we Władysławowie-Cetniewie. We wtorkowym sparingu z Odrą Opole zdobył wyrównującego gola.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: mkschojniczanka.pl | Fot. MKS Chojniczanka Chojnice


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI