TRANSFERY

Oficjalnie: Ruch Chorzów sprowadził Pawła Żuka


28 STYCZNIA 2022, 17:05


PAWEŁ ŻUK
REMIGIUSZ SZYWACZ
RUCH CHORZÓW
EVERTON FC
ANGLIA
POLSKA
TRANSFERYNowym graczem drugoligowego Ruchu został Paweł Żuk. 21-letni zawodnik związał się z Niebieskimi umową obowiązującą od 1 lutego do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o dwa lata.

- Cieszę się że tutaj trafiłem, bo Ruch to wielki klub. Za mną roczna przerwa w grze, mam nadzieję, że w Chorzowie się odbuduję. Będę ciężko pracował, by dostawać szanse od trenera i łapać minuty. Atmosfera jest fajna, chłopaki z szatni pomagają w adaptacji. Nie mogę się doczekać startu rundy wiosennej - mówi nowy zawodnik Niebieskich.

21-latek, który może grać jako prawy pomocnik lub obrońca, był testowany przy Cichej od 12 stycznia, wystąpił także w sparingu z Sandecją Nowy Sącz i został pozytywnie zaopiniowany przez sztab szkoleniowy Ruchu. Paweł Żuk urodził się 29 stycznia 2001 roku w Gdańsku. W wieku 4 lat wraz z rodziną wyemigrował do Anglii. W 2012 roku rozpoczął treningi w Oldham Athletic AFC, a trzy lata później przeniósł się do Evertonu.

W 2019 roku wrócił do Polski i związał się z Lechią Gdańsk. Jego ostatnim klubem była Wisła Płock. W barwach Lechii oraz Wisły zaliczył 5 występów w Ekstraklasie. Na swoim koncie ma także 19 meczów w młodzieżowych reprezentacjach Polski (od U-15 do U-18), w których strzelił 3 bramki. Wcześniej drugoligowy Ruch Chorzów wzmocnił również 26-letni lewy obrońca Remigiusz Szywacz (ostatnio Korona Kielce).

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: ruchchorzow.com.pl | Fot. Ruch Chorzów


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI