TRANSFERY

Oficjalnie: Daniel Leo Gretarsson w Śląsku Wrocław


28 STYCZNIA 2022, 15:14


DANIEL LEO GRETARSSON
ŚLĄSK WROCŁAW
BLACKPOOL FC
PKO BP EKSTRAKLASA
TRANSFERYKontrakt z wrocławskim klubem podpisał 26-letni obrońca Daniel Leo Gretarsson. Reprezentant Islandii przeniósł się do Śląska na zasadzie transferu gotówkowego z angielskiego Blackpool FC i związał się z WKS-em umową obowiązującą do końca czerwca 2025 roku.

Daniel Leo Gretarsson to wychowanek islandzkiego UMF Grindavik. W swoim macierzystym klubie spędził trzy lata, po czym przeniósł się do Aalesunds FK. W barwach norweskiej drużyny rozegrał 117 spotkań, w których zdobył pięć bramek. W październiku 2020 roku Islandczyk został zawodnikiem Blackpool FC, gdzie zagrał w dziewiętnastu meczach. Lewonożny stoper ma na koncie pięć występów w reprezentacji Islandii, a także 19 spotkań w kadrach młodzieżowych (U-21 i U-19).

- To piłkarz o idealnym profilu dla nas. Szukaliśmy zawodnika mobilnego, grającego odważnie do przodu, ale nie zapominającego przede wszystkim o swoich obowiązkach defensywnych. Daniel pokazywał w meczach reprezentacji Islandii i angielskiej Championship, że lubi twardą grę, dysponuje dobrą szybkością i nie boi się pojedynków. Nie był to łatwy transfer do przeprowadzenia, ale cieszę się, że Daniel do nas trafił, bo na pewno wzmocni rywalizację w linii obrony - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

- Chcę grać i wygrywać mecze. Mam nadzieję, że z moją pomocą Śląsk będzie w stanie osiągać dobre wyniki, a ja zadomowię się tutaj i spędzę wiele udanych sezonów w tym klubie - zaznacza Gretarsson.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: slaskwroclaw.pl | Fot. Śląsk Wrocław


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI