TRANSFERY

Oficjalnie: Enis Fazlagić graczem Wisły Kraków


22 STYCZNIA 2022, 14:57


ENIS FAZLAGIĆ
WISŁA KRAKÓW
MSK ŻILINA
EKSTRAKLASA
POLSKA
SŁOWACJA
TRANSFERYNowym nabytkiem 13-krotnego mistrza Polski został 21-letni Enis Fazlagić. Defensywny pomocnik kosztował 500 tysięcy euro i związał się z krakowskim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2026 roku.

Enis Fazlagić - urodzony 27 marca 2000 roku w Wełes - jest wychowankiem akademii FK Skopje. W 2015 roku opuścił stolicę Macedonii Północnej i zasilił szeregi Shkëndiji Tetowo, gdzie przez 12 miesięcy podnosił swoje piłkarskie umiejętności, występując w młodzieżowych zespołach.

Wraz z początkiem sezonu 2016/2017 utalentowany pomocnik został włączony do kadry pierwszej drużyny, a już 18 września 2016 roku zadebiutował w ligowym meczu przeciwko FK Makedonija Dzorcze Petrow. Łącznie w barwach Czerwono-Czarnych Fazlagić rozegrał 21 spotkań, w których zdobył 2 bramki, zanotował 3 asysty, a kampanię 2017/2018 zakończył zdobyciem mistrzowskiego tytułu.

Kolejnym krokiem w jego karierze była przeprowadzka na Słowację w lipcu 2018 roku, kiedy to został zawodnikiem MSK Żilina. Mierzący 188 cm piłkarz szybko stał się ważnym ogniwem zespołu i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. W trakcie swoich występów w szeregach Żółto-Zielonych rozegrał w sumie 84 mecze, strzelił 1 gola i dorzucił 8 asyst.

Nowy nabytek Białej Gwiazdy jest młodzieżowym reprezentantem Macedonii Północnej do lat 21. Z kolei w przeszłości z powodzeniem reprezentował swój kraj w kategoriach wiekowych od U-16 do U-19.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nowinki transferowe (@nowinki_transferowe)

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wisla.krakow.pl | Fot. Wisła Kraków


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI