TRANSFERY

Oficjalnie: Górnik Zabrze inwestuje w Jana Ciućkę


14 STYCZNIA 2022, 20:31


JAN CIUĆKA
GÓRNIK ZABRZE
REKORD BIELSKO-BIAŁA
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYUtalentowany osiemnastoletni napastnik Jan Ciućka przenosi się z Rekordu Bielsko-Biała do Górnika na mocy transferu definitywnego. Umowa z perspektywicznym zawodnikiem będzie obowiązywała do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia.

Jan Ciućka urodził się 19 czerwca 2003 roku w Żywcu. To właśnie w rodzinnej miejscowości stawiał pierwsze piłkarskie kroki w ekipie Górala-Czarnych. Następnie talent młodzieżowca szlifowany był w ŻAPN Żywiec oraz Stadionie Śląskim Chorzów. Kolejnym etapem w krótkiej przygodzie z piłką Janka był właśnie Rekord Bielsko-Biała. Tam szybko przebił się do kadry pierwszej drużyny.

Ciućka jest ofensywnym, bardzo bramkostrzelnym zawodnikiem, co potwierdził na trzecioligowym froncie w trudnej grupie trzeciej. W sezonie 2020/2021 w 21 meczach zdobył 10 bramek. W kilku spotkaniach strzelał po dwa gole, a w potyczce z rezerwami Zagłębia Lubin ustrzelił nawet hat-tricka. Wysoką dyspozycję potwierdził w bieżącej kampanii, zdobywając jesienią 8 bramek w 11 rozegranych starciach.

- Sięgamy po kolejnego młodego piłkarza, bo jest to ważnym elementem polityki kadrowej Górnika. Przed Janem jeszcze bardzo dużo pracy, by trafić do pierwszej drużyny, ale podobnie było z wieloma jego poprzednikami, którzy dzięki pracy, wytrwałości i zaangażowaniu sztabu szkoleniowego przebili się do kadry meczowej - mówi Roman Kaczorek, szef skautingu Górnika Zabrze.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: gornikzabrze.pl | Fot. Górnik Zabrze


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI