TRANSFERY

Oficjalnie: Yadegar Rostami zasilił szeregi Pogoń Szczecin


14 STYCZNIA 2022, 17:11


YADEGAR ROSTAMI
POGOŃ SZCZECIN
KIA FOOTBALL ACADEMY
POLSKA
IRAN
TRANSFERYMłodzieżowy reprezentant Iranu - Yadegar Rostami - podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin. Osiemnastoletni pomocnik póki co będzie występował w drugim zespole Dumy Pomorza. - Czuję ogromną radość, że mogłem trafić do europejskiego klubu, jednego z najlepszych w Polsce. Mam w sobie dużo motywacji, by rozwijać się piłkarsko i walczyć o najwyższe cele - mówi nowy zawodnik Pogoni.

Yadegar Rostami to jeden z największych talentów irańskiego futbolu. Piłkarską dojrzałość osiągał w KIA Football Academy, którą niemiecki miesięcznik "11 Freunde" określił mianem najlepszej akademii piłkarskiej w Iranie, wyróżniającej się zrównoważoną, koncepcyjną pracą z młodzieżą. Przez ostatnie lata regularnie występował również w juniorskich reprezentacjach swojego kraju, a obecnie - wraz z kadrą olimpijską - walczy o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu.

Osiemnastoletni pomocnik na Twardowskiego trafił przed trzema miesiącami. Ze względów formalnych nie mógł jednak zostać zgłoszony do rozgrywek i występować w oficjalnych meczach Centralnej Ligi Juniorów U-18 czy też trzeciej ligi. Czas spędzony w Szczecinie nie był jednak stracony. Yadegar Rostami rozpoczął bowiem treningi z drugim zespołem, które pozwoliły mu lepiej zaaklimatyzować się w nowej rzeczywistości.

Pozyskanie Yadegara Rostamiego ma być początkiem współpracy pomiędzy Pogonią Szczecin oraz KIA Football Academy. Obie strony rozmawiają bowiem o możliwości przeprowadzenia kolejnych ruchów transferowych oraz cyklicznych meczach kontrolnych. Właścicielem KIA Football Academy jest Mehdi Mahdavikia - niegdyś znakomity piłkarz m.in. Eintrachtu Frankfurt, VfL Bochum czy HSV, a obecnie selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Iranu oraz trener juniorów zaprzyjaźnionego z Pogonią klubu z Hamburgu.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: pogonszczecin.pl | Fot. Pogoń Szczecin


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI