TRANSFERY

Oficjalnie: Kristoffer Velde nabytkiem Lecha Poznań


12 STYCZNIA 2022, 23:05


KRISTOFFER VELDE
LECH POZNAŃ
FK HAUGESUND
PKO BP EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYSkrzydłowy Kristoffer Velde został w środę wieczorem oficjalnie piłkarzem Lecha Poznań. 22-latek przechodzi do lidera PKO BP Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego za ponad 1 milion euro z norweskiego klubu FK Haugesund. Norweg podpisał z Kolejorzem czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywać do 31 grudnia 2025 roku.

W poniedziałek Lech Poznań poinformował o tym, że po sezonie do niemieckiego VfL Wolfsburg przeniesie się Jakub Kamiński, który wiosną pomoże jeszcze w walce o mistrzostwo oraz Puchar Polski. Ważne było zatem zabezpieczenie tej pozycji (lewa flanka) już w kontekście kolejnych rozgrywek.

Nieco ponad dwa dni później poznaliśmy nowego skrzydłowego popularnego Kolejorza. Będzie to Kristoffer Velde, który przyleciał w środę rano do stolicy Wielkopolski. Niemal przez cały dzień przechodził testy medyczne, po których późno wieczorem mógł bez przeszkód parafować czteroletnią umowę (do końca grudnia 2025 roku).

Velde ma 22 lata i grał do tej pory w występującym w norweskiej Eliteserien FK Haugesund, który ponad cztery lata temu był rywalem Lechitów w kwalifikacjach Ligi Europy. W tej drużynie Norweg rozegrał we wszystkich rozgrywkach 119 meczów, w których strzelił 27 goli oraz zaliczył 24 asysty. Miał bardzo udaną poprzednią kampanię (w Norwegii gra się systemem wiosna-jesień), w której w 29 występach ligowych zdobył 7 bramek i 11 razy swoimi podaniami otwierał kolegom drogę do bramki.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: lechpoznan.pl | Fot. Lech Poznań


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI