TRANSFERY

Oficjalnie: Podbeskidzie Bielsko-Biała sprowadza Mateusza Lippa


11 STYCZNIA 2022, 18:47


MATEUSZ LIPP
PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA
SCHALKE 04 GELSENKIRCHEN
POLSKA
TRANSFERYNowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała będzie środkowy obrońca - Mateusz Lipp - który został wypożyczony z FC Schalke 04 Gelsenkirchen (w umowie zawarto opcję wykupu).

Mateusz jest trzecim wzmocnieniem pierwszoligowego zespołu w zimowym oknie transferowym. Choć czwartego stycznia skończył dopiero 18 lat w swoim piłkarskim CV może pochwalić się testami w takich angielskich klubach jak londyński Arsenal czy Manchester United.

Lipp swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w UKS-ie Ruch Radzionków. Następnie przeniósł się do Ruchu Chorzów, gdzie występował w drużynach młodzieżowych, z których otrzymywał pierwsze powołania na zgrupowania juniorskich reprezentacji Polski. Właśnie wtedy jego osoba zaczęła przykuwać uwagę uznanych marek w Europie. Ostatecznie Mateusz w 2020 roku został wykupiony przez FC Schalke 04 Gelsenkirchen - występował tam w ekipach U-17 oraz U-19.

Warto wspomnieć, że nowy defensor Górali ma już za sobą debiut w kadrze Polski do lat 19. Tym bardziej zasługuje to na uwagę, bo zawodnicy urodzeni w 2004 roku na chwilę obecną stanowią zdecydowaną mniejszość w reprezentacji do lat 19.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: tspodbeskidzie.pl | Fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI