TRANSFERY

Oficjalnie: Raków Częstochowa przejmuje Szymona Czyża


10 STYCZNIA 2022, 21:50


SZYMON CZYŻ
RAKÓW CZĘSTOCHOWA
WARTA POZNAŃ
SS LAZIO RZYM
POLSKA
TRANSFERYSzymon Czyż, młodzieżowy reprezentant Polski, na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa. Umowa 20-letniego pomocnika będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku. Z kolei Daniel Szelągowski na rundę wiosenną zostanie wypożyczony z częstochowskiej ekipy do Warty Poznań.

Nowy nabytek Czerwono-Niebieskich urodził się 8 lipca 2001 roku w Gdyni. W 2015 roku trafił do akademii Lecha Poznań, w której spędził trzy lata. Następnym przystankiem w karierze młodego piłkarza było Lazio Rzym, gdzie występował głównie w drużynach młodzieżowych. Debiut w seniorskim zespole zanotował w Lidze Mistrzów w starciu z Club Brugge. Przed startem kampanii 2021/2022 Czyż związał się umową z Wartą Poznań, w której jesienią zanotował łącznie 16 występów. 20-latek dołączył już do drużyny, która od dzisiaj przebywa na zgrupowaniu w Turcji.

W ramach transferu Szymona Czyża, na wypożyczenie z Rakowa Częstochowa do Warty Poznań, które potrwa do końca sezonu 2021/2022 uda się Daniel Szelągowski. Popularny Szeli w bieżącej kampanii wystąpił w 19 meczach. Łącznie w czerwono-niebieskich barwach zanotował dotychczas 44 występy.

- Do przejścia do Rakowa skłoniło mnie to, że klub sezon w sezon walczy o najwyższe cele w Polsce. Myślę, że jest to naturalny krok w mojej karierze - powiedział po podpisaniu kontraktu Szymon Czyż.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: rakow.com | Fot. Raków Częstochowa


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI