TRANSFERY

Oficjalnie: Patryk Sokołowski powraca do Legii Warszawa


06 STYCZNIA 2022, 14:58


PATRYK SOKOŁOWSKI
LEGIA WARSZAWA
PIAST GLIWICE
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERY27-letni pomocnik Patryk Sokołowski, wychowanek akademii Legii Warszawa, który trzy ostatnie sezony spędził w Piaście Gliwice, podpisał dwuletnią umowę z Wojskowymi z opcją przedłużenia.

Występujący na środku pomocy piłkarz w PKO Ekstraklasie rozegrał 95 meczów i zdobył osiem bramek. Ma za sobą bardzo dobrą rundę jesienną - wystąpił we wszystkich 19 spotkaniach (w każdym w pełnym wymiarze czasowym), w których udało mu się strzelić aż pięć goli.

Patryk Sokołowski w akademii Legii Warszawa występował od 2000 do 2013 roku, przechodząc przez wszystkie szczeble rozwoju. Opuszczając Łazienkowską miał 19 lat i grał w zespole rezerw. Następnie reprezentował grające w niższych ligach Olimpię Elbląg, Znicz Pruszków oraz Wigry Suwałki. Od kampanii 2018/2019 był zawodnikiem Piasta Gliwice, z którym w 2019 roku zdobył tytuł mistrza Polski.

Patryk będzie występował w Legii z numerem "18". Ze stołecznym klubem parafował kontrakt ważny do grudnia 2023 roku z opcją przedłużenia. Sokołowski dołączył tym samym do zawodników powołanych na zgrupowanie Legii w Dubaju.

- Kawał życia spędziłem przy Łazienkowskiej i optymistycznie patrzę na nowy etap swojej kariery z Legią. Dla mnie najważniejsze jest dobre przygotowanie do ligi i wywalczenie miejsca w podstawowym składzie. Musimy się skoncentrować na każdym najbliższym meczu i punktować - mówi Sokół klubowym mediom.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: legia.com | Fot. Legia Warszawa


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI