TRANSFERY

Krzysztof Piątek coraz bliżej powrotu do Genoi


04 STYCZNIA 2022, 10:33


KRZYSZTOF PIĄTEK
GENOA CFC
HERTHA BERLIN
BUNDESLIGA
WŁOCHY
POLSKA
TRANSFERYNiewykluczone, iż polski atakujący lada moment wróci tam, skąd wypłynął na szerokie piłkarskie wody.

Ekspert od włoskiego futbolu, Gianluca Di Marzio, poinformował o tym, że Hertha Berlin wstępnie zaakceptowała ofertę za Krzysztofa Piątka. Propozycja ta przychodzi z zespołu, w którym Polak był prawdziwym goleadorem - Genoi. Transakcja ma mieć charakter półrocznego wypożyczenia z możliwością wykupu za mniej więcej 17 milionów euro. Tym samym ekipa ze stolicy Niemiec nie wyszłaby na aż tak duży minus na kupnie napastnika z AC Milanu za 24 miliony euro w styczniu 2020 roku.

Pio, który obecnie analizuje otrzymane oferty (wcześniej mówiło się także o Torino FC oraz Galatasaray Stambuł), w aktualnym sezonie nie może znaleźć drogi do siatki rywali i w ogóle rzadko wybiega na murawę. Sam trener zespołu z Berlina otwarcie deklarował chęć pozbycia się reprezentanta Polski. Dlatego też być może piłkarz zdecyduje się na powrót do otoczenia, w którym czuł się jak ryba w wodzie, co pomoże zarówno samemu zainteresowanemu, jak i drużynie z Ligurii, która w połowie rozgrywek Serie A jest jednym z głównych kandydatów do spadku na niższy szczebel rozgrywkowy.

Krzysztof Piątek w swojej karierze występował dla takich ekip jak Hertha Berlin, AC Milan, Genoa CFC, Cracovia, Zagłębie Lubin czy rodzima Lechia Dzierżoniów. W trwającej kampanii strzelił zaledwie 1 bramkę i zanotował 1 asystę w 10 spotkaniach. Według "Transfermarktu", 26-latek wart jest 10 milionów euro.

Aktualizacja: Do grona zainteresowanych Krzysztofem Piątkiem dołączyła również ACF Fiorentina - przekonuje serwis "Meczyki.pl".

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: Gianluca Di Marzio, Meczyki.pl | Fot. Genoa CFC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI