TRANSFERY

Lorenzo Insigne porozumiał się z Toronto FC


04 STYCZNIA 2022, 09:21


LORENZO INSIGNE
TORONTO FC
SSC NAPOLI
MLS
STANY ZJEDNOCZONE
WŁOCHY
TRANSFERY30-latek ustalił już personalne warunki przejścia do ekipy z Kanady.

Jak donoszą zarówno Fabrizio Romano, jak i Gianluca Di Marzio, SSC Napoli straci swoją żywą legendę, Lorenzo Insigne. Drobny Włoch nie przedłuży kontraktu ze swoim zespołem i od czerwca będzie wolnym zawodnikiem. Napięta sytuacja pomiędzy stronami wynika z chęci obniżenia obecnej płacy gwiazdora przez zarząd. Na to cały czas nie przystaje sam zainteresowany, który odrzuca kolejne niesatysfakcjonujące oferty przedłużenia umowy, jednocześnie deklarując do samego końca miłość oraz lojalność.

Na tym skorzysta klub z MLS, Toronto FC, które już ustaliło warunki 5,5-letniego kontraktu ze skrzydłowym i pozyska go po zakończeniu obecnego sezonu, nie płacąc ani jednego euro. Pensja mistrza Europy ma oscylować w granicach 11 milionów euro, a w grę ma jeszcze wchodzić 4,5 mln euro premii. To oznaczałoby, że zawodnik z Italii bez żadnych wątpliwości zostałby najlepiej opłacanym w całej lidze. Ruch ten oznacza, iż piłkarz rozstanie się z rodzimą drużyną po ponad piętnastu latach. Usługami kapitana Azzurrich interesował się również Inter Mediolan, ale przegrał wyścig o jego podpis.

Lorenzo Insigne w trwających rozgrywkach wystąpił w 18 spotkaniach. Strzelił w nich 5 bramek oraz zaliczył 6 asyst. Przez "Transfermarkt" wyceniany jest na 35 milionów euro. W swojej karierze grywał na wypożyczeniach w takich klubach jak Cavese 1919, Foggia Calcio i Pescara Calcio.

 

LORENZO INSIGNE

SSC NAPOLI
 
TORONTO FC
 
 
95%

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: Fabrizio Romano, Gianluca Di Marzio | Fot. Toronto FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI