TRANSFERY

Oficjalnie: Daryl Dike nabytkiem West Bromwich Albion


03 STYCZNIA 2022, 00:32


DARYL DIKE
WEST BROMWICH ALBION
ORLANDO CITY
MLS
STANY ZJEDNOCZONE
TRANSFERY21-latek miał już okazję pokazać się z bardzo dobrej strony w rozgrywkach angielskiej Championship (zaplecze Premier League).

West Bromwich Albion poinformowało o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego z Orlando City środkowego napastnika reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Daryla Dike'a. Zawodnik ten kosztował 8,64 miliona euro i podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku. Snajper pierwszą połowę roku 2021 spędził na wypożyczeniu w Barnsley FC Michała Helika i walnie przyczynił się do sensacyjnego awansu do play-offów, których zwycięzca otrzymywał prawo do gry w elicie (ostatecznie najlepszy okazał się Brentford FC).

Po zakończonych rozgrywkach wrócił do MLS, gdzie nie zwalniał tempa i udowodnił, że w rodzimych stronach także jest w stanie strzelać jak na zawołanie. To zapewne skłoniło włodarzy West Bromu do kupna gracza, który spróbuje pomóc kolejnej ekipie w walce nawet o bezpośredni awans do elity. W tym momencie były zespół Kamila Grosickiego znajduje się na czwartym miejscu w ligowej tabeli ze stratą siedmiu punktów do prowadzącego AFC Bournemouth.

Daryl Dike w zeszłym roku kalendarzowym wystąpił w 41 spotkaniach, strzelając 20 bramek oraz notując jedną asystę. Wyceniany jest na 10 milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: wba.co.uk | Fot. West Bromwich Albion FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI