TRANSFERY

Oficjalnie: FC Augsburg przedstawia Ricardo Pepiego


02 STYCZNIA 2022, 15:32


RICARDO PEPI
FC AUGSBURG
FC DALLAS
BUNDESLIGA
STANY ZJEDNOCZONE
USA
TRANSFERYNiespełna 19-letni piłkarz jest już w drodze, by domknąć transfer i stać się klubowym kolegą Rafała Gikiewicza w niemieckim Augsburgu.

Fabrizio Romano przekonuje, że niemiecki FC Augsburg dopina na ostatni guzik pozyskanie siedmiokrotnego reprezentanta Stanów Zjednoczonych - środkowego napastnika - Ricardo Pepiego. Do kasy dotychczasowego pracodawcy snajpera grającego w MLS - FC Dallas - ma wpłynąć aż 17 milionów euro. Sam zainteresowany wraz ze swoim agentem polecieli do naszych zachodnich sąsiadów w celu sfinalizowania tej mega spektakularnej operacji.

Tym samym bardzo perspektywiczny zawodnik zostanie najdroższym piłkarzem przychodzącym w historii tego klubu z Bundesligi. Dotychczas rekordowym nabytkiem był Martin Hinteregger (10,5 miliona euro). Mimo młodego wieku Pepi w zakończonym niedawno sezonie ligi amerykańskiej był liderem zespołu i jego popisy niejednokrotnie dawały cenne punkty grającej przeciętnie ekipie.

Ricardo Pepi w 31 meczach w roku 2021 zdobył 13 bramek oraz zanotował 3 asysty. Portal "Transfermarkt" wycenia nastoletnią gwiazdę na 8 milionów euro.

Aktualizacja 1: FC Augsburg oficjalnie potwierdził sprowadzenie Ricardo Pepiego za niespełna 17 milionów euro. Utalentowany młodzieniec parafował umowę do 30 czerwca 2026 roku. Warto dodać, iż o napastnika pytały topowe europejskie kluby.

Aktualizacja 2: Niewykluczone, że udział w tej transakcji brał Bayern Monachium, który mógł pomóc Augsburgowi sfinansować pozyskanie Amerykanina, aby w przyszłości sprowadzić go do siebie na korzystnych warunkach.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: FC Augsburg, Fabrizio Romano | Fot. FC Augsburg


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI