TRANSFERY

Oficjalnie: Michał Buchalik i Tomasz Neugebauer w Lechii Gdańsk


24 GRUDNIA 2021, 14:00


MICHAŁ BUCHALIK
TOMASZ NEUGEBAUER
LECHIA GDAŃSK
WISŁA KRAKÓW
PKO EKSTRAKLASAMichał Buchalik po ośmiu latach wraca do Gdańska. Biało-zielone barwy reprezentował w latach 2011-2013. Przez ostatnie lata grał dla Wisły Kraków.

Mierzący 190 cm bramkarz pochodzi z Rybnika, zaś swoje pierwsze kroki w Ekstraklasie stawiał w barwach Odry Wodzisław. Do Gdańska przeniósł się przed sezonem 2011/2012. W pomorskim zespole występował przez dwa lata. Następnie, w kampanii 2013/2014 reprezentował Ruch Chorzów. Od lata 2014 roku nieprzerwanie grał dla Wisły Kraków. Od początku stał się tam ważną częścią drużyny prowadzonej wówczas przez trenera Franciszka Smudę. Łącznie w Wiśle zagrał w 92 spotkaniach Ekstraklasy oraz w 5 meczach Pucharu Polski.

- Wracam do Lechii i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Cieszę się również z faktu, że udało się to wszystko dopiąć jeszcze przed świętami. Zaczynam tutaj nowy rozdział i wszystko przede mną. Chcę pomóc Lechii w grze o najwyższe miejsca w Ekstraklasie i swoją obecnością zwiększyć konkurencję w bramce - powiedział Michał Buchalik.

Kontrakt bramkarza z Lechią obowiązywać będzie do czerwca 2022 roku i zawiera opcję przedłużenia na dalszy czas określony.

 

 

Tomasz Neugebauer został nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk. Młody pomocnik trafił do Biało-Zielonych na zasadzie transferu definitywnego z Ruchu Chorzów. Jego umowa z gdańskim klubem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025 roku.

18-letni piłkarz pochodzi z Wodzisławia Śląskiego i jest wychowankiem tamtejszej Odry Centrum. W październiku zadebiutował w reprezentacji Polski U-19. Neugebauer od dłuższego czasu był obserwowany przez Lechię. Pozytywna ocena jego umiejętności piłkarskich i potencjału sportowego zaowocowała transferem definitywnym z Ruchu Chorzów.

W 2019 roku Neugebauer przeszedł do Ruchu Chorzów, a latem 2020 roku został włączony do kadry pierwszego zespołu. W rozgrywkach trzecioligowych wystąpił w 27 spotkaniach. Jesienią tego roku był już podstawowym i wiodącym zawodnikiem swojej drużyny - wystąpił we wszystkich 17 meczach w drugiej lidze i zaliczył 3 asysty. Bardzo dobra postawa zawodnika zaowocowała powołaniami do młodzieżowej reprezentacji Polski. Tomasz Neugebauer wystąpił w trzech październikowych starciach kadry narodowej w eliminacjach do Mistrzostw Europy U-19 – przeciwko Finlandii (18 minut), Malcie (90 minut) i Ukrainie (86 minut).

Lechia doszła do porozumienia z Ruchem Chorzów w sprawie warunków transferu definitywnego. Zawodnik związał się z gdańską ekipą do 30 czerwca 2025 roku.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: lechia.pl | Fot. Lechia Gdańsk


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI