TRANSFERY

Oficjalnie: Matvei Igonen golkiperem Podbeskidzia Bielsko-Biała


23 GRUDNIA 2021, 18:54


MATVEI IGONEN
TS PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA
FC FLORA TALLINN
EKSTRAKLASA
TRANSFERYBramkarz reprezentacji Estonii od pierwszego stycznia 2022 roku zasili szeregi drużyny popularnych Górali.

Matvei w swojej dotychczasowej karierze występował głównie w lidze estońskiej, gdzie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym uzbierał 184 spotkania, w których aż 71 razy zachowywał czyste konto. We właśnie zakończonym sezonie (mecze w Premium Liiga rozgrywane są w systemie wiosna-jesień) Matvei zachował najwięcej czystych kont w całej lidze - w 28 rozegranych meczach aż szesnastokrotnie nie wpuścił żadnej bramki.

Złote rękawice ligi estońskiej to nie jedyne osiągnięcie, jakim nowy golkiper Górali może się pochwalić. W obecnej kampanii w barwach Flory Tallinn wystąpił w aż 14 spotkaniach w europejskich pucharach. W rozgrywkach Ligi Konferencji Europy ma na swoim koncie 26 obronionych strzałów - najwięcej spośród wszystkich bramkarzy w tych nowych rozgrywkach.

Poza występami w Lidze Konferencji Europy i Premium Liiga, Matvei regularnie powoływany jest do reprezentacji Estonii, w której do tej pory zaliczył 10 meczów. Matvei Igonen podpisał z Podbeskidziem kontrakt obowiązujący przez najbliższe półtora roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: tspodbeskidzie.pl | Fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI