TRANSFERY

Oficjalnie: Sebastian Ring w Wiśle Kraków


19 GRUDNIA 2021, 15:47


SEBASTIAN RING
WISŁA KRAKÓW
KALMAR FF
EKSTRAKLASA
POLSKA
SZWECJA
TRANSFERYNa zakończenie jesiennych zmagań PKO BP Ekstraklasy szeregi Białej Gwiazdy zasilił 26-letni obrońca - Sebastian Ring. Pochodzący ze Szwecji zawodnik związał się z 13-krotnym mistrzem Polski kontraktem, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.

Sebastian Ring urodził się 18 kwietnia 1995 roku w Örebro. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych zespołach Adolfsbergs IK oraz Örebro SK, natomiast w latach 2013-2014 nabierał cennego doświadczenia w BK Forward, gdzie przebywał na zasadzie transferu czasowego i zadebiutował w seniorskiej piłce.

Po dwunastu miesiącach Ring powrócił do rodzinnego miasta, stając się ważnym ogniwem pierwszej drużyny Örebro SK, której barwy reprezentował do końca 2018 roku. W styczniu 2019 roku zawodnik postanowił spróbować swoich sił za granicą i przeniósł się na Wyspy Brytyjskie, dołączając do angielskiego Grimsby Town. Barwy The Mariners przywdziewał przez kolejny rok, po czym zdecydował się na powrót do ojczyzny i zawarł umowę z rodzimą ekipą Kalmar FF. W zespole z południowo-wschodniej Szwecji potwierdzał swoje piłkarskie umiejętności i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, występując najczęściej na lewej stronie defensywy.

W zakończonym niedawno sezonie Sebastian Ring rozegrał 28 spotkań na poziomie Allsvenskan, w których zdobył 3 bramki i zanotował 2 asysty. Przed 26-latkiem kolejne piłkarskie cele, które od teraz będzie realizował w Polsce w koszulce z białą gwiazdą na piersi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nowinki transferowe (@nowinki_transferowe)

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wisla.krakow.pl | Fot. Wisła Kraków


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI