CHAMPIONS LEAGUE

Ajax Amsterdam znowu na topie [FELIETON]


04 LISTOPADA 2021, 17:04


ERIK TEN HAG
AJAX AMSTERDAM
BORUSSIA DORTMUND
UEFA CHAMPIONS LEAGUE
EREDIVISIEAjax Amsterdam tak jak w sezonie 2018/2019 zaczyna brylować na boiskach Ligi Mistrzów. Flashbacki z tamtego czasu są w pełni uzasadnione. Nowe twarze oraz młode talenty połączone ze starymi wyjadaczami po raz kolejny pokazują atrakcyjny dla oka futbol wyzbyty kompleksów. Dwukrotne ogranie Borussii Dortmund i reszty zespołów ze swojej grupy w Champions League, maksymalna liczba oczek, robią wrażenie, tym bardziej, kiedy spojrzymy na to, jak Ajax gra w Eredivisie. Fotel lidera oraz trzydzieści siedem strzelonych bramek. To budzi podziw i zachwyt. Erig ten Hag ponownie stworzył maszynę, która umila nam wieczory.

Drużyna z Amsterdamu ma w swoich szeregach doświadczenie, które jest tak bardzo potrzebne na arenie międzynarodowej. Remko Pasveer, czyli bramkarz zespołu Erika ten Haga, mimo swojego już podeszłego jak na realia piłki wieku, bowiem ma trzydzieści siedem lat, broni jak najlepsi golkiperzy w świecie futbolu. Wczorajszym występem potwierdził, że zeszłotygodniowy fantastyczny mecz z Borussią nie był przypadkiem. Pewność siebie i refleks to coś, co czyni go bramkarzem, któremu można zaufać. Daley Blind i Dusan Tadić umiejętnie balansują grą Ajaxu - ten pierwszy w obronie, natomiast ten drugi w pomocy, dając odpowiedni spokój - przyśpiesza lub zwalnia - kiedy zachodzi taka potrzeba.

Natomiast z przodu mają prawdziwą perełkę, pokazującą, jak ważny jest dobry skauting. Antony, bo o nim mowa, to piłkarz obdarzony niesamowitą techniką oraz szybkością. Jego gra może przypominać występy Neymara. Szybka noga i umiejętność posłania niekonwencjonalnego zagrania czyni go obiektem westchnień wielkich marek w europejskim futbolu. Wczorajsze trzy asysty i liczne wygrane pojedynki indywidualne pokazują, że jeśli Brazylijczyk utrzyma tak wyśmienitą formę, to już niedługo zamieni Ajax na jakiś większy klub. Niedoceniany w West Hamie, a brylujący w Amsterdamie Sebastien Haller udowodnił, iż nie warto zbyt szybko rezygnować z danego zawodnika. Siedem goli w czterech spotkaniach czyni Francuza jednym z najlepszych strzelców w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Cieszmy się z takiej gry Ajaxu Amsterdam i liczmy, że ten rok będzie dla nich jeszcze szczęśliwszy niż kampania 2018/2019, bo holenderska ekipa po prostu na to zasługuje.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Stanisław Pietraszko

Źródło:

News: własny | Fot. Ajax Amsterdam


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI