TRANSFERY

Oficjalnie: Tom Hateley ponownie w Piaście Gliwice


12 PAŹDZIERNIKA 2021, 15:10


TOM HATELEY
PIAST GLIWICE
AEK LARNAKA
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
ANGLIA
TRANSFERYPiast poinformował, że Tom Hateley ponownie został piłkarzem gliwickiego klubu. Anglik podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2022 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. 32-letni pomocnik trafił na Okrzei na zasadzie wolnego transferu. Jego ostatnim zespołem był AEK Larnaka.

- Jestem szczęśliwy i podekscytowany powrotem do Piasta. Za mną dobry czas na Cyprze, ale teraz jestem tutaj. Klub dał mi szansę powrotu i jestem za to bardzo wdzięczny. Zawsze o moim wyborze klubu decydują warunki rozwoju, możliwości wygrywania, a Gliwice są do tego doskonałym miejscem - powiedział Tom Hateley po parafowaniu kontraktu.

Hateley rozpoczynał swoją karierę w Reading FC. Następnie grał w takich drużynach jak Basingstoke Town, Motherwell FC oraz Tranmere Rovers, skąd w 2014 roku trafił do Śląska Wrocław. Kolejnym zespołem było Dundee FC, z którym rozstał się w sierpniu 2017 roku i po raz pierwszy trafił do Piasta Gliwice. Razem z Niebiesko-Czerwonymi świętował największe sukcesy w historii klubu, zdobywając mistrzostwo Polski oraz brązowy medal.

Po zakończeniu sezonu 2019/20 opuścił Okrzei i przeniósł się do AEK-u Larnaka. W cypryjskiej ekipie rozegrał 33 spotkania, w których zdobył jedną bramkę.

- Trudno mi powiedzieć, czy drugie podejście będzie trudniejsze. Piłka nożna jest językiem uniwersalnym. Potrzebuję tylko poznać sposób gry zawodników, ale codzienne treningi szybko w tym pomogą. Nie potrzeba dużo czasu, żeby to zaskoczyło i z niecierpliwością oczekuję, aby poznać nowych kolegów i złapać z nimi kontakt - dodał trzydziestodwuletni pomocnik.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: piast-gliwice.eu | Fot. Piast Gliwice


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI