TRANSFERY

Oficjalnie: Korona Kielce sprowadziła Dawida Błanika


11 WRZEŚNIA 2021, 19:46


DAWID BŁANIK
KORONA KIELCE
SANDECJA NOWY SĄCZ
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYDawid Błanik podpisał umowę z Żółto-Czerwonymi. Korona Kielce skorzystała z klauzuli zawartej w kontrakcie zawodnika i wykupiła go z Sandecji Nowy Sącz za 15 tysięcy euro (68 tysięcy złotych).

Dawid urodził się 15 kwietnia 1997 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Występuje na pozycji prawego skrzydłowego. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w AKS-ie Mikołów, z którego po dwóch latach przeniósł się do juniorów czeskiego zespołu - MFK Karvina. Po trzech sezonach spędzonych w kraju naszych południowych sąsiadów dołączył do ligowego rywala kieleckiej Korony, GKS-u Tychy, gdzie początkowo występował w drużynie rezerw.

Pomimo wciąż młodego wieku jest zawodnikiem bardzo doświadczonym i ma za sobą nawet występy w Ekstraklasie. W kampaniach 2017/2018 i 2018/2019 reprezentował barwy Pogoni Szczecin. Dla Portowców rozegrał 14 spotkań na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce. Swoje umiejętności szkolił jednak głównie w zespołach Fortuna 1 Ligi. 24-latek na ekstraklasowym zapleczu skompletował aż 90 meczów, w których zdobył 11 goli i zanotował 9 asyst.

Zimą tego roku dołączył do Sandecji Nowy Sącz. Szybko wywalczył sobie miejsce w ekipie z województwa małopolskiego i stał się ważnym ogniwem w układance trenera Dariusza Dudka. Sezon 2020/21 zakończył na 17 występach, 2 bramkach i 4 ostatnich podaniach. W trwające rozgrywki wszedł z przytupem i mocno zaznaczył swoją imponującą dyspozycję. Biało-czarną koszulkę przywdziewał pięciokrotnie. Spędził na murawie dokładnie 388 minut zmuszając w tym czasie 3 razy bramkarzy rywali do wyciągania piłki z siatki. W starciu z Górnikiem Polkowice asystował przy trafieniu Damira Sovsicia.

Początkowo Korona Kielce nie mogła dogadać się z Sandecją Nowy Sącz w sprawie tego transferu, bowiem ekipa z Małopolski oczekiwała więcej pieniędzy, aniżeli kwota zapisana w klauzuli odstępnego, ale z punktu prawnego Sączersi nie mogliby wygrać takiego sporu ze Złocisto-Krwistymi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nowinki transferowe (@nowinki_transferowe)

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: korona-kielce.pl | Fot. Korona Kielce


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI