TRANSFERY

Oficjalnie: Boavista FC zgosiła się po Paula-Georgesa Ntepa


05 WRZEŚNIA 2021, 10:34


PAUL-GEORGES NTEP
BOAVISTA FC
EA GUINGAMP
EAG
PORTUGALIA
FRANCJA
TRANSFERY29-latek zaliczył kolejny regres w swojej karierze, będący następnym krokiem ku jej końcowi.

Boavista FC poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony internetowej o pozyskaniu jako wolnego agenta francuskiego lewego skrzydłowego, Paula-Georgesa Ntepa. Piłkarz podpisał roczny kontrakt. Gracz swego czasu świetnie się zapowiadał w rodzimej lidze, jeszcze za czasów występów w Ligue 2 w barwach AJ Auxerre. W styczniu 2014 roku za 5 milionów euro przeszedł do grającego w elicie Stade Rennes, gdzie nie zwalniał tempa i wyrastał na jednego z lepszych zawodników młodego pokolenia.

Trzy lata później skłonny zapłacić tyle samo (5 mln euro) za tego piłkarza był VfL Wolfsburg, jednak ta decyzja była początkiem końca obiecującej przygody Francuza. Przez cały okres pobytu w Niemczech ani razu nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Nie pomogły także wypożyczenia do AS Saint-Etienne oraz tureckiego Kayserisporu. Po półrocznym bezrobociu ostatni rok spędził w EA Guingamp.

Paul-Georges Ntep w ubiegłej kampanii wystąpił 14 razy w ramach rozgrywek na zapleczu Ligue 1. Zanotował jedną asystę. 29-latek wyceniany jest na mniej więcej 600 tysięcy euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: boavistafc.pt | Fot. Boavista FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI