TRANSFERY

Oficjalnie: Arka Gdynia znowu wypożycza Macieja Rosołka


04 WRZEŚNIA 2021, 14:12


MACIEJ ROSOŁEK
ARKA GDYNIA
LEGIA WARSZAWA
FORTUNA 1 LIGA
EKSTRAKLASA
TRANSFERYWypożyczony w ubiegłym sezonie z Legii Warszawa do Arki Gdynia napastnik Maciej Rosołek ponownie zagra w żółto-niebieskich barwach. Kluby doszły do porozumienia w sprawie powtórnego wypożyczenia, które potrwa do końca rozpoczętej już kampanii 2021/2022.

Blisko 20-letni Rosołek do Arki trafił jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Okres przygotowawczy pokazał trenerowi Dariuszowi Marcowi, że wypożyczony z Legii zawodnik będzie stanowił o sile ofensywy zespołu.

Już w debiucie Rosołek zaliczył asystę - w meczu 1/8 finału Pucharu Polski przeciwko Górnikowi Łęczna (2:1). Pierwsze spotkanie na ligowych boiskach to jeszcze lepszy występ - gol w wygranym 1:0 spotkaniu z GKS-em Jastrzębie. Łącznie wiosną rozegrał dla Arki 21 meczów, w których strzelił 11 bramek i zapisał dwa kluczowe podania.

Wraz z końcem sezonu 2020/2021 skończył się okres wypożyczenia Rosołka. Atakujący wrócił do Legii Warszawa, zdążył w niej rozegrać trzy spotkania (dwa w Ekstraklasie oraz jedno w kwalifikacjach do Ligi Europy), lecz kolejne rozegra już w żółto-niebieskiej koszulce.

- Ubiegły sezon pokazał, że Maciek może być pierwszoplanowym zawodnikiem Arki. Jego bramki i bardzo dobra gra przyczyniły się do tego, że walczyliśmy o awans do Ekstraklasy i wygraną w Pucharze Polski do samego końca - mówi prezes Arki Gdynia, Michał Kołakowski. - Cieszymy się, że jeszcze w tym oknie transferowym udało nam się go pozyskać - dodaje.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: arka.gdynia.pl | Fot. Arka Gdynia


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI