TRANSFERY

Oficjalnie: Legia Warszawa ściągnęła Lirima Kastratiego


01 WRZEŚNIA 2021, 21:58


LIRIM KASTRATI
LEGIA WARSZAWA
DINAMO ZAGRZEB
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYReprezentant Kosowa i mistrz Chorwacji w barwach Dinama Zagrzeb Lirim Kastrati, podpisał z Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2024/2025. Kwota tej transakcji to aż 1,3 mln euro - drugi najdroższy transfer przychodzący w historii Ekstraklasy.

22-letni Lirim Kastrati to czternastokrotny reprezentant Kosowa oraz aktualny mistrz Chorwacji po zdobyciu tytułu z zespołem Dinama. Do drużyny z Zagrzebia pomocnik dołączył w lutym 2020 roku i z miejsca stał się jej ważnym ogniwem, rozgrywając w poprzedniej kampanii 41 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Warto dodać, że zawodnik wystąpił również w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów przeciwko Legii Warszawa. Kosowianin pojawił się wówczas na placu gry w 64. minucie spotkania.

- Lirim Kastrati to piłkarz, który dzięki swoim cechom szybkościowym i wysokiej intensywności będzie dynamizował grę całego naszego zespołu, zarówno w fazie ataku, jak i obrony. To wzmocnienie było niezbędne do skutecznej rywalizacji na poziomie fazy grupowej Ligi Europy oraz do walki o kolejny tytuł mistrza Polski. Lirim zdobywał międzynarodowe doświadczenie nie tylko na poziomie rozgrywek klubowych, ale i w reprezentacji, będąc częścią kadry narodowej Kosowa. Liczę, że ten zawodnik stanie się ważnym ogniwem ofensywy, a jego żywiołowość pomoże kreować sytuacje bramkowe dla naszych pozostałych zawodników - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski.

Kastrati w Legii będzie grał z numerem "7".

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: legia.com | Fot. Legia Warszawa


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI