TRANSFERY

Oficjalnie: Igor Kharatin dołączył do Legii Warszawa


01 WRZEŚNIA 2021, 18:56


IGOR KHARATIN
LEGIA WARSZAWA
FERENCVAROSI TC
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYUkraiński pomocnik Igor Kharatin, reprezentant kraju oraz zeszłoroczny uczestnik rozgrywek Ligi Mistrzów, podpisał z Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2023/2024 (do czerwca 2024 roku).

26-letni Igor Kharatin jest trzykrotnym mistrzem Węgier i reprezentantem Ukrainy. W narodowych barwach rozegrał łącznie cztery spotkania. Pomocnik ma także doświadczenie z występów na arenie europejskiej. Za czasów gry w Zorii Ługańsk nowy piłkarz Legii Warszawa rywalizował w Lidze Europy m.in. z Manchesterem United czy hiszpańskim Athletikiem Bilbao. W ubiegłorocznej kampanii Kharatin występował w Lidze Mistrzów w barwach zespołu Ferencvarosi TC. Ukrainiec zdołał również zdobyć bramkę na Camp Nou w spotkaniu z FC Barceloną, gdy skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany wcześniej dla jego drużyny.

- Pozyskaliśmy zawodnika o profilu, którego brakowało nam do tej pory w kadrze. Jestem przekonany, że Igor Kharatin wniesie dużo jakości do zespołu, dzieląc się swoim dotychczasowym doświadczeniem i będzie wzmocnieniem naszej drużyny. Reprezentant Ukrainy gra na pozycji defensywnego pomocnika, posiada bardzo dobre warunki fizyczne, świetnie gra w powietrzu i jest niebezpieczny przy stałych fragmentach gry - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski.

Igor Kharatin będzie występował w Legii Warszawa z numerem "14" na koszulce. Mistrz Ekstraklasy za swój najnowszy nabytek zapłacił dokładnie jeden milion euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: legia.com | Fot. Legia Warszawa


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI