TRANSFERY

Oficjalnie: Odsonne Edouard napastnikiem Crystal Palace


31 SIERPNIA 2021, 23:20


ODSONNE EDOUARD
CRYSTAL PALACE FC
CELTIC GLASGOW
FRANCJA
SZKOCJA
TRANSFERY23-latek wreszcie otrzyma okazję gry w najlepszej lidze świata.

Crystal Palace na sam koniec letniego okienka transferowego postanowiło przeprowadzić niezwykle spektakularną operację. Na zasadzie definitywnej transakcji z Celticu Glasgow pozyskany został francuski napastnik, Odsonne Edouard. Kosztował on około 16,5 miliona euro i podpisał z Orłami czteroletni kontrakt.

Przez cały czas pobytu w Szkocji striker był absolutnym fenomenem na skalę całej ligi. Potrafił w niemal każdej sytuacji znaleźć sposób na pokonanie bramkarza rywali. Dwa razy z rzędu udało mu się zdobyć koronę króla strzelców, jednak jego skuteczność nie pomogła w ostatnim sezonie, w którym po latach dominacji, The Bhoys w końcu zmuszeni byli przełknąć smak porażki i zaakceptować mistrzostwo Rangersów.

Teraz przed piłkarzem o wiele cięższe wyzwanie zaaklimatyzowania się w nowej lidze i wkroczenia do walki o tytuł jednego z najlepszych strzelców, co nie będzie takie łatwe, zważywszy na ogromną konkurencję. Odsonne Edourard w 40 spotkaniach wszystkich rozgrywek ubiegłej kampanii zdobył aż 22 bramki. Dołożył do tego również 6 asyst. Wartość rynkowa Francuza to 17 milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: cpfc.co.uk | Fot. Crystal Palace FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI