TRANSFERY

Oficjalnie: Walerian Gwilia przeprowadził się do Rakowa Częstochowa


31 SIERPNIA 2021, 22:09


WALERIAN GWILIA
RAKÓW CZĘSTOCHOWA
LEGIA WARSZAWA
PKO BP EKSTRAKLASA
TRANSFERYPochodzący z Gruzji Walerian Gwilia dołącza do Rakowa. 27-letni pomocnik podpisał z tym zespołem 2-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o rok.

Nowy nabytek Czerwono-Niebieskich urodził się 24 maja 1994 roku w miejscowości Zugdidi. Mierzy 182 centymetry wzrostu. Karierę rozpoczynał w Metaliście Charków, skąd przeszedł do młodzieżowych zespołów Metalurga Zaporoże, z których ostatecznie trafił do seniorskiej drużyny. Gwilia z Ukrainy przeniósł się na Białoruś do FK Mińsk. Tam rozegrał 19 spotkań i później wylądował w BATE Borysów. Następnym przystankiem Gruzina był FC Luzern. W Szwajcarii zanotował 27 występów. Nowy pomocnik wicemistrza kraju ma w swoim CV także występy w Ekstraklasie. W Polsce reprezentował barwy Górnika Zabrze i ostatnio Legii Warszawa. Łącznie w obu klubach wystąpił w 88 meczach, z czego 70 z nich w ekipie Wojskowych. Gwilia ma na koncie 37 występów dla swojego kraju. Co ciekawe, posiada też obywatelstwo ukraińskie i ma na koncie 4 występy w młodzieżowej kadrze Ukrainy.

- To była bardzo trudna operacja. Zabiegaliśmy o Waleriana od maja tego roku i cieszymy się, że do nas dołączył. To zawodnik na pozycję numer osiem, który ma zupełnie inną charakterystykę niż zawodnicy, których obecnie posiadamy w składzie, co pozwoli nam na kolejne warianty rozegrania akcji - komentuje transfer Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy.

- Kto jest cierpliwy, ten zawsze wygrywa. Jestem tutaj i to jest najważniejsze. Zrobię sto procent i więcej, żeby przynieść jak najwięcej pozytywów dla klubu - powiedział po parafowaniu umowy Walerian Gwilia.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nowinki transferowe (@nowinki_transferowe)

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: rakow.com | Fot. RKS Raków Częstochowa


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI