TRANSFERY

Oficjalnie: FC Union Berlin ściąga Bastiana Oczipkę oraz Kevina Moehwalda


31 SIERPNIA 2021, 19:47


BASTIAN OCZIPKA
KEVIN MOEHWALD
FC UNION BERLIN
WERDER BREMA
NIEMCY
TRANSFERY32-latek oraz 28-latek są następnymi piłkarzami opuszczającymi tonące statki w 2. Bundeslidze i wracającymi do niemieckiej elity.

FC Union Berlin za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony internetowej poinformował o kupnie z Werderu Brema środkowego pomocnika - Kevina Möhwalda oraz darmowym pozyskaniu lewego obrońcy - Bastiana Oczipki z FC Schalke 04 Gelsenkirchen. Kwota tej pierwszej transakcji wyniosła 1 mln euro.

28-letni Kevin Möhwald swoją dyspozycją zdecydowanie udowodnił, że nie zasłużył na spadek na drugi szczebel rozgrywkowy. Jednak jego ekipa jako całokształt z uwagi na fatalną końcówkę sezonu dołączyła do jeszcze gorszego FC Schalke 04 Gelsenkirchen (tam grał z kolei 32-letni Bastian Oczipka), chociaż początkowo nic na to nie wskazywało. Początek 2. Bundesligi w wykonaniu zarówno Królewsko-Niebieskich, jak i Zielono-Białych nie napawa optymizmem fanów wierzących w ekspresowy powrót na szczyt.

Kevin Möhwald w ubiegłej kampanii wystąpił w 31 spotkaniach, w których strzelił sześć bramek oraz zaliczył jedną asystę. Bastian Oczipka, który na boku defensywy będzie rywalizował m.in. z Tymoteuszem Puchaczem, rozegrał natomiast 30 meczów (trzy kluczowe podania).

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: fc-union-berlin.de | Fot. FC Union Berlin


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI