TRANSFERY

Oficjalnie: Stal Mielec prezentuje Dawida Korta


31 SIERPNIA 2021, 16:25


DAWID KORT
STAL MIELEC
ODRA OPOLE
POGOŃ SZCZECIN
PKO BP EKSTRAKLASA
TRANSFERYDawid Kort został nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec. 26-letni środkowy pomocnik związał się z ekstraklasowym klubem rocznym kontraktem.

Dawid Kort (urodzony 29 kwietnia 1995 roku) jest wychowankiem Pogoni Szczecin. To w stolicy województwa zachodniopomorskiego zaczynał swoją piłkarską karierę i stawiał pierwsze kroki na poziomie Ekstraklasy. Debiut w pierwszym zespole Pogoni zaliczył w wieku 18 lat. Ze Szczecina odszedł w 2018 roku, gdy postanowił kontynuować swoją karierę w Wiśle Kraków. W drużynie prowadzonej wówczas przez trenera Macieja Stolarczyka spisywał się bardzo dobrze - w 20 ligowych meczach zdobył 3 bramki i zaliczył 2 asysty. Zimą 2019 roku zdecydował się na transfer zagraniczny. Trafił do Atromitosu Ateny.

Do Polski wrócił latem 2019 roku, podpisując kontrakt z pierwszoligową Miedzią Legnica. Tam w sezonie 2019/20 zdobył 3 bramki i zaliczył 2 asysty. Kolejne rozgrywki to już inny klub, ale nadal Fortuna 1 Liga. Dawid Kort kampanię 2020/21 spędził w Odrze Opole, w której w 21 spotkaniach strzelił 3 gole.

Teraz na zasadzie wolnego transferu podpisał kontrakt z PGE FKS Stalą Mielec. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że trafiam znowu do Ekstraklasy. W Stali Mielec chcę pokazać się z jak najlepszej strony – powiedział tuż po parafowaniu umowy. Dawid Kort w PGE FKS Stali Mielec będzie występował z numerem "18".

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: stalmielec.com | Fot. Stal Mielec


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI