TRANSFERY

Oficjalnie: West Ham United postawił na Nikolę Vlasicia


31 SIERPNIA 2021, 11:03


NIKOLA VLASIĆ
WEST HAM UNITED
CSKA MOSKWA
PREMIER LEAGUE
CHORWACJA
TRANSFERY23-latek po przerwie na występy w Rosji wraca do Premier League.

Klub Łukasza Fabiańskiego, West Ham United, pod koniec okienka postanowił zagwarantować swoim sympatykom następne solidne wzmocnienie. Za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony internetowej poinformował o podpisaniu pięcioletniej umowy z ofensywnym pomocnikiem dotychczas CSKA Moskwa, Nikolą Vlasiciem. Kosztował on zespół ze stolicy Anglii prawie 30 milionów euro.

Piłkarz pierwsze poważne kroki w futbolu stawiał na terenie swojej ojczyzny - w Hajduku Split. Tam jako nastolatek podbił serca lokalnych fanów swoimi umiejętnościami, co nie umknęło uwadze brytyjskim potęgom. Za 10,8 miliona euro przeszedł do Evertonu, skąd jednak po zaledwie jednym sezonie został wypożyczony do CSKA Moskwa i po upływie tego okresu Rosjanie wykupili go za 15,7 miliona euro. 26-krotny reprezentant Chorwacji fenomenalnie odnalazł się w stolicy Rosji i był w tamtejszej lidze jednym z najlepszych zawodników.

Nikola Vlasić w ubiegłej kampanii na murawę wybiegał 34 razy. We wszystkich występach zanotował 12 bramek oraz 6 asyst. Według "Transfermarktu", Chorwat wart jest 30 milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: whufc.com | Fot. West Ham United


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI