TRANSFERY

Oficjalnie: Juventus ponownie sięgnął po Moise Keana


31 SIERPNIA 2021, 10:11


MOISE KEAN
JUVENTUS FC
EVERTON
PREMIER LEAGUE
SERIE A
WŁOCHY
ANGLIA
TRANSFERY21-latek jest jednym z topowych napastników młodego pokolenia, stąd powtórne zainteresowanie jego osobą ze strony Bianconerich.

W ostatnim dniu okienka transferowego turyński Juventus postanowił solidnym atakującym zapełnić lukę po odchodzącym do Manchesteru United Cristiano Ronaldo. Skoro Portugalczyk obrał drogę powrotu do byłego klubu, włodarze Starej Damy postanowili również sentymentalnie zainterweniować i tym samym w ramach dwuletniego wypożyczenia za opłatą 7 mln euro z Evertonu do Włoch przylatuje Moise Kean. W umowie zawarto opcję lub przymus wykupu (pod pewnymi warunkami) za 28 mln euro plus 3 mln euro jako bonusy.

Zawodnik w wieku 11 lat dołączył do szkółki Juventusu. W 2019 roku zainteresowanie super-snajperem wykazał angielski Everton, wykładając na niego 27,5 miliona euro. Jednak tam nie dostawał satysfakcjonującej liczby gier, w jednym meczu nawet zostając zdjętym po kilkunastu minutach od wejścia na boisko. Gracz ma za sobą kapitalny sezon pod względem indywidualnym w Paris Saint-Germain. Wbrew pierwotnym domysłom, wicemistrz Francji nie zdecydował się wykupić Włocha, bo The Toffees stawiali drużynie z Ligue 1 twarde warunki negocjacyjne.

Moise Kean wystąpił w ubiegłej kampanii w aż 45 spotkaniach wszystkich rozgrywek. Zanotował on imponującą liczbę 19 bramek, dokładając do tego jedną asystę. Aktualnie 21-latek wyceniany jest na 35 milionów euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: juventus.com | Fot. Juventus FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI