TRANSFERY

Oficjalnie: Śląsk Wrocław wypożycza Jakuba Iskrę


30 SIERPNIA 2021, 17:52


JAKUB ISKRA
WKS ŚLĄSK WROCŁAW
SPAL 2013 FERRARA
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYNowym obrońcą Śląska Wrocław został Jakub Iskra. Młodzieżowy reprezentant Polski został wypożyczony z włoskiego SPAL-u 2013 Ferrara do końca sezonu 2021/22 z możliwością wykupu.

19-letni zawodnik występuje na prawej stronie defensywy oraz prawym wahadle. Karierę rozpoczynał w akademii Pogoni Szczecin, w której występował do sierpnia 2018 roku. Wówczas przeniósł się do włoskiego klubu SPAL. W młodzieżowych drużynach klubu z Ferrary Jakub rozegrał w sumie 63 mecze - w najwyższej młodzieżowej lidze we Włoszech, Primaverze, a także zespole U-17. W sezonie 2019/20 obrońca debiutował w Serie A, zaliczając dwa spotkania - przeciwko Torino FC oraz Hellasowi Verona.

Nowy wahadłowy WKS-u ma już za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski U-17 oraz U-16, a obecnie jest powołany do kadry U-20. Zespół prowadzony przez Miłosza Stępińskiego na początku września zagra towarzyskie spotkania z Włochami i Portugalią. Jakub wystąpi w nich już jako piłkarz Śląska. Warto dodać, iż SPAL 2013 Ferrara aktualnie gra na poziomie Serie B.

Nowy zawodnik wrocławskiej drużyny został wypożyczony do końca kampanii 2021/22 z opcją wykupu po zakończeniu tego okresu. W Śląsku będzie występował z numerem "3" na koszulce.

- Jestem bardzo zadowolony, że trafiam do Wrocławia i mam nadzieję pomóc drużynie w osiągnięciu jak najwyższych celów. Chciałbym, żeby Śląsk zdobył mistrzostwo Polski, a ja miał w tym swój udział. Zagrałem już w Serie A, ale nie zadebiutowałem jeszcze w Ekstraklasie. Liczę, że zasłużę na taką szansę w barwach Śląska i wspomogę zespół - komentuje swoje przenosiny Jakub Iskra.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: slaskwroclaw.pl | Fot. WKS Śląsk Wrocław


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI