TRANSFERY

Oficjalnie: Mattia Montini wzmocnił Widzew Łódź


29 SIERPNIA 2021, 16:14


MATTIA MONTINI
RTS WIDZEW ŁÓDŹ
ASTRA GIURGIU
FORTUNA 1 LIGA
RUMUNIA
TRANSFERY29-letni napastnik Mattia Montini dołączył do drużyny Widzewa Łódź. Włoch związał się z pierwszoligowym klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Mattia Montini to wychowanek słynnej AS Romy, w której przechodził kolejne szczeble piłkarskiego rozwoju. Z tego klubu wypożyczany był do kilku zespołów niższych lig włoskich. Najbardziej udany był dla niego pobyt w SS Monopoli 1966, gdzie w 35 meczach zdobył 13 goli. W 2011 roku w meczu towarzyskim z Niemcami zadebiutował w reprezentacji Włoch U-20.

Przed sezonem 2018/2019 trafił do rumuńskiego Dinama Bukareszt, gdzie spędził dwa lata. Zagrał tam łącznie w 47 spotkaniach i strzelił 17 bramek. Jego ostatnim klubem była rumuńska Astra Giurgiu, gdzie zagrał w 33 meczach i zdobył 8 goli.

- Do przyjścia do Widzewa skłonił mnie interesujący projekt drużyny, która tu jest. Jestem ambitnym zawodnikiem i widzę, że tutaj podobnie podchodzi się do gry w piłkę i walki o najwyższe cele. Do tego jest to klub z bogatą historią. Na razie jeszcze nie poznałem nikogo z zespołu, bo dopiero co przyjechałem do Łodzi, ale będąc już przed stadionem zauważyłem, że panuje tutaj wspaniała atmosfera, jeśli chodzi o kibiców - powiedział Mattia Montini tuż po podpisaniu kontraktu z Widzewem.

Włoch związał się z łódzkim klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: widzew.com | Fot. Widzew Łódź


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI