TRANSFERY

Oficjalnie: OGC Nice przekonało Andy'ego Delorta


28 SIERPNIA 2021, 22:52


ANDY DELORT
OGC NICE
MONTPELLIER HSC
FC METZ
LIGUE 1
FRANCJA
ALGIERIA
TRANSFERY29-latek postanowił ponownie zmienić klub, jednak pozostać w kraju, w którym przez całą karierę czuje się najlepiej.

OGC Nice poinformowało o zakontraktowaniu nowego napastnika. Jest nim algierski atakujący, były już zawodnik Montpellier HSC, Andy Delort. Piłkarz kosztował dokładnie 10 milionów euro, a sam zainteresowany podpisał kontrakt obowiązujący do czerwca 2025 roku.

Gracz ten przez niemal całą swoją karierę zmienia drużyny w obrębie dwóch najwyższych klas rozgrywkowych we Francji. Wyjątkami od tej reguły były wyjazdy do Anglii, by reprezentować Wigan Athletic oraz wyjazd do Meksyku, gdzie przywdziewał trykot Tigres UANL. Jednak wydaje się, że to pobyt w Montpellier HSC jest najlepszym etapem przygody z futbolem w wykonaniu afrykańskiego snajpera. W szczególności może być on dumny z ostatniego sezonu, gdzie rozporządzał grą jako kapitan i fantastycznie prezentował się zarówno w roli strzelca, jak i asystenta.

Andy Delort, który w CV posiada także m.in. FC Metz, SM Caen czy Toulouse FC, w ubiegłej kampanii rozegrał 34 mecze. Zanotował w nich świetne statystyki - 19 goli oraz 10 asyst. Portal "Transfermarkt" wycenia niespełna 30-letniego Algierczyka na około 16 milionów euro.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nowinki transferowe (@nowinki_transferowe)

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: ogcnice.com | Fot. OGC Nice


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI