TRANSFERY

Oficjalnie: Kurt Zouma zasila szeregi West Hamu United


28 SIERPNIA 2021, 22:32


KURT ZOUMA
WEST HAM UNITED
CHELSEA FC
EVERTON
PREMIER LEAGUE
ANGLIA
TRANSFERY26-latek tym razem na stałe opuszcza The Blues, jednak pozostanie w Londynie.

Bomba transferowa w wykonaniu West Hamu United, o której mówiło się od dłuższego czasu, w końcu stała się faktem. Mimo ponoć istniejących komplikacji, oficjalnie na zasadzie transferu definitywnego z Chelsea do Młotów przeszedł francuski środkowy obrońca - Kurt Zouma. Piłkarz podpisał czteroletni kontrakt, a sama transakcja zamknięta została w kwocie 35 milionów euro.

Stoper dojrzewał w zawodowym futbolu w barwach AS Saint-Etienne. W trakcie zimowego okienka sezonu 2013/2014 aktualni zwycięzcy Champions League wyłożyli na niego 14,6 miliona euro. Miał on z miejsca zostać spoiwem w defensywie, jednak jego rozwój swego czasu zahamowała okropna kontuzja. Przez to wypożyczany był do Stoke City, a następnie do Evertonu - co ważne, do kasy zespołu ze stolicy łącznie wpłynęło niemal 16 milionów euro za same czasowe transfery. Przez ostatnie dwa sezony znów prezentował się niezwykle solidnie, walnie przyczyniając się do wysokiej lokaty w Premier League oraz zgarnięcia najbardziej prestiżowego tytułu klubowego przez ekipę londyńskiej Chelsea.

Kurt Zouma w ubiegłej kampanii zanotował 36 występów. Strzelił w nich aż 5 bramek, co na jego pozycji jest świetnym wynikiem. Fachowy portal "Transfermarkt.de" wycenia go na mniej więcej 32 miliony euro.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nowinki transferowe (@nowinki_transferowe)

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Michał Nadrowski

Źródło:

News: whufc.com | Fot. West Ham United


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI